Haber

İYİ Parti’den Türkoğlu’na Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir görev daha

ANKARA (İGFA) –Yemin töreninin ardından Koray Aydın başkanlığındaki TBMM Grubu Yönetim Kurulu’nda görev alan Türkoğlu, bu görevine ek olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Haklarını İnceleme İhtisas Komisyonu’na seçildi.

Konuyla ilgili olarak GÜZEL Partisi Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu, “İnsan hakları konusu evrensel bir sorundur ve maalesef ülkemizde ihlallerin sıklıkla yaşandığı bir konudur” diyerek, şunları söyledi:

“Özellikle ifade özgürlüğünün kısıtlanması, basın özgürlüğünün uluslararası standartlara ulaşamaması ve genel olarak insan hak ve özgürlüklerinin sekteye uğraması da ülkemizde sıkça yaşanıyor. Bizim sorumluluğumuz; Ülkemizin dünyadaki prestijini istenilen boyutlara getirmek için insan haklarına ilişkin ihlallerin ortadan kaldırılması, kişi hak ve özgürlüklerinin uluslararası standartlara yükseltilmesi, her koşul ve koşulda hukukun üstünlüğünün savunulması, adaletin hakim kılınması, herkes için adil ve eşit bir yaşam seviyesi. Kurul bünyesinde de bu idealler doğrultusunda ilkeli bir duruşla Bursa’mızı ve ülkemizi layıkıyla temsil etmek her zaman önceliğimiz olacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu