Teknoloji

Instagram, dinamik profil fotoğrafları uygulamasını başlattı

Instagram, kullanıcıların hem profil fotoğraflarını hem de avatarlarını sergilemelerine olanak tanıyan yeni bir dinamik profil fotoğrafı seçeneğini duyurdu. Bu güncellemeden önce, profil fotoğrafı veya profil avatarının ortasında bir seçim yapmanız gerekiyordu. Şimdi bu ikisinin sırayla görünmesini sağlayabilirsiniz.

Şirket yaptığı açıklamada, “ Artık profil fotoğrafınızı avatarınızla tek bir çerçevede birleştirebilirsiniz.dedi ve devam etti: “ İsteyen profil fotoğrafınıza tıklayarak avatarınızı görebilir.

Profil fotoğrafına geçiş yapılabilecek bir avatar eklemek için “Profili Düzenle” bölümüne girmeniz gerekir. Avatarınızı ekledikten sonra, profil fotoğrafının dinamik değiştirme seçeneği otomatik olarak başlatılır.

Meta, yaklaşık bir yıl önce avatarları Instagram’a getirdi ve şimdi dinamik profil fotoğrafı özelliğinin eklenmesiyle uygulamada daha belirgin hale getirmek için çalışıyor. Şirket, Snapchat’in Bitmoji’si ile rekabet edebilmek için ilk olarak 2020’de avatarları tanıttı ve o zamandan beri Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger’da güncelliyor.

celikhanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu