Haber

AB, 16 Mart’ta Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için bağış konferansı düzenleyecek

Avrupa Birliği’nin (AB) dönem lideri İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström, Türkiye’den bağış toplamak amacıyla Belçika’nın başkenti Brüksel’de yapılacak bağış konferansının tarihini 16 Mart olarak açıkladı. Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’deki depremzedeler için uluslararası toplum.

Billström, AB ülkeleri dışişleri bakanlarını bir araya getiren Dışişleri Komisyonu toplantısının girişinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

AB dönem başkanlığı döneminde ülkesinin “yıkıcı depremle başa çıkmak için elinden gelen her şeyi yapmak istediğini” belirten Billström, daha önce önümüzdeki ayın başında yapılacağı duyurulan bağışçılar konferansının Mart ayında yapılacağını duyurdu. 16.

Tobias Billström, konferansın AB Komitesi ile birlikte düzenleneceğini ve depremin korkunç sonuçlarını mümkün olduğunca hafifletmeyi amaçladığını söyledi.

İsveç Dışişleri Bakanı Billström, “Bu konferansa yüksek düzeyde katılım bekliyoruz ve Türkiye ve Suriye halkı için elimizden gelenin en iyisini yapmak için daha fazla para toplamayı umuyoruz” dedi. dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu