Haber

İstanbul’da durdurulan araçta gizli bölmeye gizlenmiş uyuşturucu bulundu

Güvenlik güçleri uyuşturucuyla çalışmalarını sürdürüyor.

İstanbul’da bulunan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri Müdürlüğü’ne bağlı polisler, önceki gün saat 22.00 sıralarında Maslak’ta bir sokakta uygulama yapmaya başladı.

Uygulama sırasında polis ekipleri şüphe üzerine otomobili durdurdu.

Şahsın üst aramasını yapan polis ekipleri herhangi bir aksiliğe rastlamadı. Ancak şahsın huzursuz hareketler sergilemesi üzerine şüpheleri artan polis, aracı incelemeye başladı.

Gizli bölmeden uyuşturucu fışkırdı

Çalışmalar sırasında sağ arka koltuğun yan tarafında bir farklılık gören polis, plastik bölmeyi bıçak yardımıyla çıkardığında içeride bir poşet olduğunu gördü.

Sarıyer polisi, çantada incelemelerde bulunarak yaklaşık 25 bin liraya satışa hazır 16 paket halinde 42,58 gram esrar ele geçirdi. Ayrıca uyuşturucu ticaretinden elde edildiği tahmin edilen 6 bin lira ile uyuşturucu ticaretinde kullanılan bir cep telefonu da ele geçirildi.

Uyuşturucu satıcısı tutuklandı

Yapılan aramaların ardından gözaltına alınan Ali Fuat G., polis merkezine götürüldü. Burada adı verilen şahıs, sevk edildiği mahkemece “uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

selcuklu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu