Ekonomi

ASML Holdings: Citi Olumlu Görünümünü Korumaya Başladı, Bernstein Satın Almak İçin Yükseliş Yaptı

Citigroup ve Bernstein’daki finans uzmanları ASML Holdings (ASML) konusunda iyimser, Pazartesi günkü değerlendirmelerine göre şirketin hisselerinin fiyatında olası bir artışa işaret ediyor.

Citigroup, şirket hisseleri için olumlu gelişmelere odaklanan 30 günlük bir gözlem dönemi başlattı ve gelecek kazanç raporunu önemli bir olay olarak vurguladı.

ASML hisselerinin satın alınmasını tavsiye etmeye devam eden finans kurumu, şirket yönetiminin 2025 yılı için 30 ila 40 milyar euro aralığının (genel beklenti 33 milyar euro) üst segmentindeki gelir taleplerini onaylayacağını ve beklenen yumuşama konusunda netlik sağlayacağını öngörüyor. 2024 yılı boyunca sipariş hacminde.

Bu arada Bernstein, ASML’nin notunu ‘Daha İyi Performans’a yükseltti ve hisselerin şu anda diğer yarı iletken sermaye ekipmanı şirketlerine kıyasla düşük değerde olduğunu belirtti. Araştırma şirketi ayrıca ASML hisseleri için hedef fiyatını da önceki 664 dolardan 869 dolara çıkardı.

“ASML’nin hisse senedi fiyatı geçen yıl yalnızca %24 artmış olsa da (KLA, Applied Materials için %48 ve Tokyo Electron, Lam Research için %70’in üzerinde artışla karşılaştırıldığında), ASML’nin hisse senedi fiyatı 2022’den 2025’e kadar artış gösterdi, ” Bernstein analistleri yazdı. “’00 olarak tahmin edilen güçlü hisse başına kazanç büyümesinin, hisseleri pazarlıklı hale getirdiği ve notumuzu ‘Daha iyi performans’a yükseltmemize yol açtığı sonucuna vardık” dedi.

Bu makale yapay zeka teknolojisi kullanılarak üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habersilifke.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu